Kryesore

Shkenca e tregon me fakte dëmin që Neymar i bën futbollit


               Publikuar në : 20:56 - 05/07/18 |
mapo.al

Aktrimi i Neymar vazhdon të shkaktojë polemika në rrjetet sociale, ku janë hedhur akuza të pamëshirshme, por dhe video humoristike që kanë si personazh kryesor brazilianin. Debati ka kohë që vazhdon, por ekziston një fakt në mbrojtje të Neymar. Që prej fillimit të Botërorit, O Ney ka pësuar 23 faulle, disa prej tyre shumë të rënda, por edhe disa të papërfillshme si ajo nga Layun. Sulmuesi është kthyer nga një dëmtim serioz në këmbën e tij të djathtë që e ka mbajtur larg fushave që nga fundi i muajit shkurt, por mbi të gjitha peshon dëmtimi i tmerrshëm i katër viteve më parë.


Ylli brazilian nga ana tjetër e ka marrë me sportivitet këtë çështje, pasi aktrimin e të hënës e ka përsëritur edhe në seancën stërvitore të ekipit. Neymar është shfaqur i lumtur, ndërsa ka biseduar me fansat dhe gazetarët duke i pranuar kërkesat për foto dhe autografe. Në një moment, ai ka menduar që të argëtojë të pranishmit në stërvitje, duke “aktruar” sërish simulimin e përdorur në sfidën ndaj Meksikës.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas