Politika

Shkëmbimi i territoreve/ Berisha vijon sulmet ndaj Thaçit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka vijuar sulmet ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi

I ftuar në emisionin “Opinion”, Berisha është shprehur se ideja për korrigjimin e kufijve, është një kombinim i Beogradit me argatët e tij, duke iu referuar kështu presidentit, Thaçi.Ndër të tjera ish-kryeministri ka thënë se ky është një akt shpërbërje i Kosovës dhe një hap drejt Serbisë së Madhe.

“Është një kombinim i veprimit të Beogradit me argatët e tij. Ky është një hap drejt Serbisë së madhe dhe një akt shpërbërje i Kosovës. Në vend se të konsolidosh integritetin territorial, hyn dhe bën pazar me territoret e tua”, tha Berisha.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas