Politika

Shkëmbimi i territoreve/ Berisha vijon sulmet ndaj Thaçit
               Publikuar në : 21:43 - 13/09/18 |
mapo.al

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka vijuar sulmet ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi


I ftuar në emisionin “Opinion”, Berisha është shprehur se ideja për korrigjimin e kufijve, është një kombinim i Beogradit me argatët e tij, duke iu referuar kështu presidentit, Thaçi.

Ndër të tjera ish-kryeministri ka thënë se ky është një akt shpërbërje i Kosovës dhe një hap drejt Serbisë së Madhe.

“Është një kombinim i veprimit të Beogradit me argatët e tij. Ky është një hap drejt Serbisë së madhe dhe një akt shpërbërje i Kosovës. Në vend se të konsolidosh integritetin territorial, hyn dhe bën pazar me territoret e tua”, tha Berisha.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas