Kryesore

Shkëlqimi dhe rënia e një super-ylli të sportit
               Publikuar në : 12:53 - 10/08/18 |
mapo.al

Nuk ka paqe për çiklistin gjerman, kampion bote, Jan Ullrich.


Ky i fundit pas problemeve me alkoolin dhe drogën, tani nuk po i shmanget dot as drejtësisë.

Kështu pasi u shoqërua në Majorka javën e kalaur, për një sherr me një fqinj të tij, këtë herë çiklisti është arrestuar në Frankfurt të Gjermanisë.

Policia ka mbërritur në hotelin ku Ullrich po qëndronte dhe i ka vënë prangat, pasi ishte denoncuar për abuzim me një prostitutë.

Një zëdhënës i polisicë së Frankurtit tha se tashmë Ullrich është në paraburgim, ndërsa kur u arrestua ishte nën ndikimin e alkoolit dhe drogës, raporton TCH.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas