Kryesore, Sport

Shkëlqimi dhe rënia e një super-ylli të sportit

Nuk ka paqe për çiklistin gjerman, kampion bote, Jan Ullrich.

Ky i fundit pas problemeve me alkoolin dhe drogën, tani nuk po i shmanget dot as drejtësisë.Kështu pasi u shoqërua në Majorka javën e kalaur, për një sherr me një fqinj të tij, këtë herë çiklisti është arrestuar në Frankfurt të Gjermanisë.

Policia ka mbërritur në hotelin ku Ullrich po qëndronte dhe i ka vënë prangat, pasi ishte denoncuar për abuzim me një prostitutë.

Një zëdhënës i polisicë së Frankurtit tha se tashmë Ullrich është në paraburgim, ndërsa kur u arrestua ishte nën ndikimin e alkoolit dhe drogës, raporton TCH.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas