Kronika

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës në Ballkan, 148 të arrestuar, mes tyre dhe shqiptarë
               Publikuar në : 14:51 - 17/09/18 |
mapo.al

Një aksion i madh antidrogë është finalizuar së fundmi në Ballkan, ku janë vënë në pranga 148 persona, mes tyre edhe shqiptarë.


Mësohet se operacioni është zhvilluar në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal i Zi, nga data 5 deri në 9 shtator.

Europol raporton se në operacion janë përfshirë 8300 agjentë policie nga vendet e Ballkanit dhe të BE. Zyra e koordinimit të aksionit ka qenë Hagë.

Sipas të dhënave të para bëhet ditur se gjatë operacionit janë sekuestruar 286 kg drogë dhe 159 armë zjarri.

“Në përditësim”


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas