Kronika

Shkatërrohet banda e kokainës në Itali, 6 shqiptarë në pranga
               Publikuar në : 08:43 - 17/09/18 |
mapo.al

Një bandë trafikantësh droge është shkatërruar nga policia italiane, duke çuar në arrestimin e 11 personave.


Mes tyre në pragnga kanë rënë edhe 6 shqiptarë pas urdhër-arresteve të nxjerra nga autoritetet fqinje. I arrestuar është dhe një anëtar i mafias siciliane Sacra Corona Unita.

Sipas policisë, banda vepronte kryesisht në Gallipoli ku trafikonte sasi të mëdha kokaine.

Policia italiane ka shkatërruar nje bande qe merrej me trafikun e droges, kryesisht te kokaines ne Gallipoli.

Sipas hetimeve ata akuzohen për krijimin e një organizate të trafikimit të drogave të forta. Emrat e te arrestuarve nuk janë bërë të ditur.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas