Kryesore

Shihni si revoltohen protestuesit në Durrës: Ishalla iu bëhen fëmijët pederasta


               Publikuar në : 10:30 - 19/04/18 |
mapo.al


Banorët e fshatrave që lidhin Shijakun me Durrësin kanë dalë sot në protestë për shkak të amortizimit të rrugës lidhëse. Ata shprehen se ky aks rrugor ka 27 vite në gjendje të mjerueshme dhe askush nuk ka vënë dorën që ta ndryshojë.

Me mjetet e tyre ata kanë bllokuar rrugëbn, ndërsa Policia ka devijuar qarkullimin në kthesë të Fllakës që mos të krijohet kaos në qarkullim.

Jashtë kamerave banorët shprehen se policia ka qenë përgjatë gjithë natës në zonë, ku nuk kanë munguar as presionet ndaj tyre.

Banorët janë shprehur për ‘’Fax News”: Nuk e dimë çfarë ka parë Mogherini se këtu është si Kabul. Ku e ka parë ajo përparimin e këtij vendi?! Nuk është partiak ky takim, është për të drejtat tona, popull që flet vetëm kafeneve.

“Kjo është një demostratë vetëm për të drejtat tona, këtu s’ka as Basha dhe as Rama se të gjithë ata pallaço janë bashkë, pasi ata mblidhen vetëm për të drejtat e pederastëve, e atyre legenave. Ishalla dhe fëmijët e tyre bëhen pederasta.

S’ka këtu as PD dhe as PS se të gjithë pederasta janë. Këtij populli vetëm brekët ju kanë mbetur, dhe ato kur t’ia heqin, kjo është protesta jonë legale. Nuk e di se çfarë ka parë ajo rrospija e Mogherinit, pasi këtu është si Kabul. Ne po shkojmë në gropë dhe jo në Europë siç thotë Edi Rama”, shprehet një prej qytetarëve.

‘’Kjo është një protestë shumë e vonuar, pasi në këtë rrugë gjithsej 5 kilometra ka mbetur e pakalueshme. Duhet që të kishte nga dy korsi vajtje ardhje, pasi ka një fluks dhe të bizneseve. Di raste që makinave u janë çarë të dyja gomat dhe janë marrë me karrotrec. Gjithë flasin dhe nuk dalin se janë të mbaruar”, shprehet një tjetër qytetar.

Ndërsa një i moshuar tregon se i janë thyer vezët, aq shumë tronditen mjetet kur kalojnë në këtë aks.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas