Shihni çfarë la pas zjarri, Meta ngushëllon homologun grek

Kryesore               Publikuar në : 09:55 - 24/07/18 |
enton palushi

Presidenti shqiptar Ilir Meta i ka shkruar një letër homologut të tij grek për situatën e rëndë në të cilën ndodhet Greqia nga zjarret.


LETRA:

Zoti President,

Me ankth e shqetësim të madh po ndjek përhapjen dhe dëmet që po shkaktojnë zjarret e furishme që kanë rënë përqark Athinës.

Jam shumë i tronditur nga viktimat në njerëz dhe i shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve e të dashurve të tyre. Të lënduarve i uroj shërim sa më të shpejtë.

Lutem që të mos ketë viktima të tjera në njerëz dhe që zjarret e egra të vihen shpejt nën kontroll nga autoritetet zjarrëfikëse greke.

Ju siguroj se, në këto momente të vështira, unë dhe populli shqiptar jemi krah jush dhe qytetarëve të Athinës e të gjithë Greqisë.

<
>
pasoja1 pasoja2 pasoja3 pasoja4

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas