Kronika

Dibër: Sherr në një lokal gjatë natës, goditet me thikë pronari


               Publikuar në : 10:47 - 08/09/18 |
mapo.al

Një zënkë e ndodhur gjatë natës në ambientet e një lokali në Dibër, ka çuar në plagosjen e një 49-vjeçari.


Burime zyrtare sqarojnë se policia u njoftua për konfliktin në fshatin Sohodoll rreth orës 03:00.

Gjithçka ndodhi në lokalin e të plagosurit me iniciale B.C. 49-vjeçari u konfliktua me një 40-vjeçar me iniciale B.B.

Në zënke e sipër ky i fundit plagosi rëndë me thikë pronarin e lokalit, i cili po transportohet me helikopter për ndihmë më të specializuar drejt Tiranës, raporton TV Klan.

Në njoftimin e saj, policia thotë se nga hetimet e para dyshohet se konflikti ka nisur për motive të dobëta (grindje e çastit) mes palëve.

“Pas ngjarjes autori dyshuar është larguar, por falë reagimit në kohë të  Strukturave të  DVP Dibër është bërë e mundur gjetja, kapja dhe shoqërimi në ambientet e Policisë i të dyshuarit B.B, i cili rezulton i dëmtuar lehtë gjatë konfliktit”, thotë policia.

Autoritetet vijojnë punën për kryerjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe për dokumentimin e plotë të ngjarjes.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas