Aktualitet

Shefi i Qarkullimit Rrugor në Fier: Jo celular në timon, shtim masash për disiplinim
               Publikuar në : 12:14 - 04/08/18 |
mapo.al

Sezoni turistik është shumë i ngjeshur për policinë e Qarkullimit Rrugor të drejtorisë së Policisë të Qarkut Fier. Shërbimet janë në punë 24 orë për të garantuar mbarëvajtjen e këtij sezoni.


Shefi i Qarkullimit Rrugor në Fier, Agron Mema, thotë se është marrë një plan masash për disiplinimin e tratikut të mjeteve në qytet, dhe sidomos në të gjitha asket rrugore problematike.

Mema tha se aksi më problematik është ai Fier-Levan, ku regjistrohet edhe fluksi më i madh i lëvizjes së automjeteve.

Sakaq, Shefi i Qarkullimit Rrugor në Fier u ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve që të mos përdorin celularin gjatë kohës që janë në timon, si dhe të vendosin rripat e sigurimit.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas