ShowBizz

Shakaja e dhëndrit anulon martesën, ndërhyn policia

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:56 - 24/04/18 |
mapo.al

Shakaja pa kripë e dhëndrit në altar ka çuar në anulimin e martesës dhe rritjen e tensionit mes të pranishmëve në dasmë. Ngjarja e çuditshme ka ndodhur të distriktin Turgutlu të Manisas në Turqi, ku pyetjes nëse e pranonte Hatice Koşmanin për grua, Turgut Dinçer Guner iu përgjigj me shaka “jo, është e pamundur të them. Sigurisht që po”.


Kjo përgjigje është marrë si refuzim dhe deklarim i paqartë nga përfaqësuesi i bashkisë për celebrimin e çiftit, Ali Akça, i cili anuloi martesën.


Akça nuk ndryshoi mendim as pas këmbënguljes së madhe të nuses, dhëndrit dhe të të ftuarve në dasmë.  Mosbindja e përfaqësuesit të bashkisë për të celebruar çiftin rriti tensionin në sallonin e dasmës, çka solli edhe ndërhyrjen e forcave të policisë. Por, Akça nuk u bind as nga këta të fundit dhe celebrimi është shtyrë për një datë të pacaktuar.


Pas mediatizimit të madh, në këtë çështje ka ndërhyrë edhe kryetari i bashkisë së distriktit Turgutlu, Turgay Şirin, i cili tha se celebrimin e dy të rinjve do ta kryejë personalisht.  “Ditët në vijim shpresoj që atë celebrim ta kryej personalisht dhe çështja të përfundojë me një fund të lumtur.


Duke justifikuar edhe përfaqësuesin e bashkisë që ka anuluar celebrimin, Kryebashkiaku tha se tek këto çështje është e rëndësishme që deklarimi i çiftit të jetë i qartë dhe i paekuivok./tvklan

<
>
5-20 4-20 3-23


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas