fbpx

Aktualitet

Sezoni turistik, Saranda disa orë pa energji elektrike

               Publikuar në : 22:54 - 13/08/18 |
mapo.al

Në pikun e sezonit turistik, Saranda vuan prej disa orësh mungesën e energjisë elektrike.


Probleme raportohen në lagjet 1 dhe 2, në Rrugën e Pestë, ndërsa në errësirë është edhe Bulevardi kryesor i qytetit. Rrugët e qytetit janë në terren dhe ajo që lë një shije të hidhur është imazhi që krijohet në sytë e turistëve. Probleme me furnizimin me energji raportohen edhe nëpër fshatra.

Etiketa: , , ,

Pas