Sport

Serie A, Ronaldo është favorit për t’u shpallur golashënues, por ka 4 rivalë

Transferimi i Kristiano Ronaldos te Juventusi ka trazuar ujërat në Serie A. Tashmë, Icardi dhe Higuain nuk do të jenë të parët, por do të duhet të ndjekin portugezin.

Sipas ekspertëve të futbollit në Itali, “CR7” është favoriti kryesor për tu shpallur golashënues në Serie A, i ndjekur nga Icardi dhe Higuain.

Gjithashtu, janë parashikuar edhe me renditje se kush do të jenë 5 golashënuesit më të mirë në Itali. Dibala është mungesa e vetme, pjesa tjetër është pak a shumë e vendosur që pa filluar sezoni./Veronik Istrefaj – vipsport.al/

5- Imobile

4- Xheko

3- Higuain

2- Icardi

1- Ronaldo

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas