Sport

'Serie A': Këta janë sulmuesit më të dështuar…

Zakonisht jemi mësuar të nxjerrim në pah aftësitë e futbollistëve dhe t’u japim vlera atyre që dëshmojnë më tepër zotësi në fushën ku zhvillohet ndeshja.


Mirëpo ekziston edhe ana tjetër e medaljes. “Serie A” ka gjithashtu një numër sulmuesish që kanë dështuar me paraqitjet e tij gjatë këtij sezoni.

“Calciomercato.com” ka publikuar renditjen e 10-të sulmuesve që kanë dështuar gjatë këtij sezoni.

Ja cilët janë ata:

– Patrik Schick

– Mattia Destro

– Gianluca Lapadula

– Diego Falcinelli

– Domenico Berardi

– Moise Kean

– Gregoire Defrel

– Diego Farias

– Marco Borriello

– Andrè Silva /F.Ç./Mapo.al/

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas