KMR

Sëmundja e rrallë, 11-vjeçari bëhet plak brenda natës


               Publikuar në : 18:47 - 05/08/18 |
mapo.al

Një sëmundje jashtëzakonisht e rrallë e ktheu një djalë 11-vjeçar në ‘një njeri të moshuar gjatë natës’ dhe e bëri atë një objektiv për bullizëm mizor, duke e quajtur atë si ‘alien”, apo ‘krijesë anormale’.


Shaun Tebbutt, nga Wootton, Bedfordshire, u diagnostikua me lipodystrophy të pjesshme pas ditëlindjes së tij të tretë, që do të thotë se trupi i tij ka një problem duke ruajtur dhe përdorur yndurën.

Pavarësisht se ka një oreks të shëndetshëm, gjendja e ka lënë djalin me faqet të tendosura, duke krijuar idenë se është shumë i vjetër se sa vitet e tij.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas