fbpx

Kryesore

Sekuestrohen 4.5 milionë euro në Portin e Durrësit, zbulohet emri i pronarit të makinave ku u gjetën paratë


               Publikuar në : 18:48 - 24/06/18 |
mapo.al

Policia e Portit në Durrës arriti të sekuestrojë një shumë të konsiderueshme parash, prej rreth 4.5 milionë eurosh.


Sekuestrimi i shumës së parave u bë në dy makina që mbërritën në port me tragetin e linjës Ankona-Durrës.Sasia e parave u gjet në makina tip Toyota, ndërsa kontrolli në mjet u bë pas një sinjalizimi paraprak të Europolit.

Raportohet se mjetet ishte nisur nga Belgjika dhe po transportoheshin me kamion për në Shqipëri nga subjekti Edi Lika, i cili është ndaluar nga policia.

dfgerg45g45h.jpg

 


Etiketa: , , ,

Pas