Politika

Samiti i NATO-s, Meta përshëndet ftesën për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut

               Publikuar në : 16:51 - 12/07/18 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta deklaroi se Samiti i NATO-s në Bruksel përforcoi lidhjen përmes vendimeve edhe më angazhuese për të gjithë.


Përmes një postimi në ‘Twitter’ kreu i shtetit përshëndeti ftesën për anëtarësim të Maqedonisë Veriore.

“Samiti i #NATO në Bruksel përforcoi lidhjen jetike transatlantike përmes vendimeve edhe më angazhuese për të gjithë. Përshëndes ftesën për anëtarësim drejtuar Republikës së ardhshme të #Maqedonisë Veriore, katalizator për më shumë siguri dhe stabilitet në #Ballkanin Perëndimor”, shkruan Meta./BW/


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas