KMR

Sakrifica e të riut për viçin që e mban si kafshë shtëpiake
               Publikuar në : 14:51 - 25/03/18 |
mapo.al

Një djalë ka udhëtuar për 3450 km me viçin e tij në makinë.  I riu e mbante viçin si kafshë shtëpiake dhe ai kishte probleme me shikimin.


Dan McKernan, 28 vjeç, shpëtoi viçin kur ai ishte vetëm gjashtë muaj nga një fermë në nëntor të vitit 2017, por vuri re shumë shpejt se diçka nuk shkonte me sytë e tij.

Me dëshirën e mirë për ta ndihmuar viçin, Dan e çoi atë te mjekët veterinarë në Universitetin Shtetëror të Miçiganit, të cilët përcaktuan se ishte i verbër në njërin sy dhe kishte nevojë për kirurgji në syrin tjetët për të trajtuar një retinë të shkëputur.

Megjithëse operacioni nuk shkoi me sukses, Dan tha se udhëtimi me mikun e tij të mirë ishte një eksperiencë e mrekullueshme./tvklan.al 


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas