Kryesore

“Saimir Tahiri do të shkojë në burg”

               Publikuar në : 22:36 - 07/06/18 |
mapo.al

“Tahiri do të shkojë në burg”. Kjo është deklarata e fortë e kreut të PD, Lulzim Basha në emisionin “Opinion” në Klan. Më tej Basha u ndal edhe në çështjen e hapjes së negociatave me Shqipërinë ku deklaroi se Europa nuk pranon gënjeshtrat e Edi Ramës, por është më mirë kur pranon gabimet dhe kërkon ndihmë e premton t’i rregullosh. “Qëndrimi hipokrit dhe hileqar është ai i Edi Ramës, që iu thotë po nuk hapët negociatat, terrorizmi, kjo-ajo, Rusia. Përqasja jonë ka qenë më bindëse për Europianët, sepse siç e the ata nuk pranojnë gënjeshtra.


Ne u kemi thënë troç, i kemi këto probleme por ne jemi të angazhuar t’i luftojmë këto probleme dhe për këtë kërkojmë ndihmën tuaj.

Nëse ka një shans sado të vogël për hapjen e negociatave është pikërisht për meritë të opozitës.

 

 

 

 

 

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas