Sa vite burg rrezikon Saimir Tahiri për 2 akuzat që rëndojnë mbi të

Kryesore               Publikuar në : 19:12 - 12/05/18 |
enton palushi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri akuzohet nga Prokuroria për Krime të Rënda për dy vepra të rënda penale.


Atë të “Trafikut të narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal dhe “Korrupsionit pasiv të zyrtarë të lartë shtetërore dhe të zgjedhurve vendorë”.

Nëse i referohemi Kodit Penal dhe neneve konkrete për këto vepra penale, Tahiri rrezikon maksimumi 32 vjet burg, dhe minimumi i caktuar në Kod për këto vepra, është 14 vjet burg.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas