Kryesore

Sa shumë telashe për dosjen e nxehtë: Rigjykimi i Izet Haxhisë ngec sërish

Ngec sërish procesi i rigjykimit të Izet Haxhisë pas dorëheqjes së gjyqtares Fatmira Hajdari.


Fatmira Hajdari ishte pjesë e trupës gjykuese me Shkëlqim Mustafën dhe Andi Civicin.

Sipas Ora News, drejt dorëheqjes është edhe trupa e re e përbërë nga Valdete Hoxha, Genti Shala dhe Astrit Haxhialushi.

Burime nga Apeli i Tiranës konfirmojnë se gjyqtarja Hoxha dhe dy koleget e saj kanë kërkuar të dorëhiqen nga ky gjykim.

Vendimi nëse do pranohet apo jo dorëheqja e tyre do të merret brenda datës 15 shtator.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas