Kryesore

Sa shumë telashe për dosjen e nxehtë: Rigjykimi i Izet Haxhisë ngec sërish
               Publikuar në : 12:39 - 03/09/18 |
mapo.al

Ngec sërish procesi i rigjykimit të Izet Haxhisë pas dorëheqjes së gjyqtares Fatmira Hajdari.


Fatmira Hajdari ishte pjesë e trupës gjykuese me Shkëlqim Mustafën dhe Andi Civicin.

Sipas Ora News, drejt dorëheqjes është edhe trupa e re e përbërë nga Valdete Hoxha, Genti Shala dhe Astrit Haxhialushi.

Burime nga Apeli i Tiranës konfirmojnë se gjyqtarja Hoxha dhe dy koleget e saj kanë kërkuar të dorëhiqen nga ky gjykim.

Vendimi nëse do pranohet apo jo dorëheqja e tyre do të merret brenda datës 15 shtator.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas