Aktualitet

Rusia tregon ‘dhëmbët’ me avionë e anije lufte… katër vite pas aneksimit të Krimesë


               Publikuar në : 20:48 - 29/07/18 |
mapo.al

Një shfaqje e detajuar detare me dhjetëra anije dhe avionë luftarakë është organizuar në Krime, katër vjet pasi gadishulli është aneksuar nga Rusia.


Disa anije luftarake dhe nëndetëse u shfaqën në portin e Sevastapol, pasi flota e Vladimir Putinit bëri “tregime” të forcës duke hedhur raketa në det.

Fotografitë nga parada vjetore të Ditës së Marinës treguan ushtarë dhe detarë që dhe dosje dhe dhjetëra anije që lundronin në një vijë për të shënuar rastin.

Krimea u aneksua nga Rusia në vitin 2014 pas revolucionit ukrainas, i cili pa presidentin Viktor Janukoviç të rrëzohej pas ideve të tij anti-BE.

<
>
People watch the Navy Day parade, in the far eastern city of Vladivostok, Russia July 29, 2018. REUTERS/Yuri Maltsev
4EAA633500000578-0-image-a-34_1532872488736 4EAABDCB00000578-6004339-image-a-69_1532875317901 4EAAD03D00000578-6004339-image-a-63_1532875296820 4EAAD04D00000578-6004339-image-a-71_1532875331284 4EAAD03900000578-6004339-image-a-68_1532875310960 4EAAD04900000578-6004339-image-a-66_1532875303881 4EAAEE1E00000578-6004339-image-a-74_1532875340567 4EAAF2D900000578-0-image-a-46_1532872533260 4EAAF2F900000578-0-image-a-62_1532872626641 4EAB8A3200000578-0-image-a-76_1532877039659


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas