Rajoni

Rusia sulmon shqiptarët në OKB


               Publikuar në : 16:38 - 05/12/14 |
mapo.al

ndeshjaAmbasadori i Rusisë në Kombet e Bashkuara, Vitaly Churkin, deklaroi të enjten se Rusia është e indinjuar me valën e aksioneve anti- serbe në Kosovë.


Ai tha se kjo valë shpërtheu pas ndeshjes së ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd.

Ai tha se dhuna ndaj serbëve, e shoqëruar me dhunimin e manastireve ortodokse janë bërë të zakonshme ndër shqiptarë.

“Prishtina e ka kufizuar vazhdimisht veten tek një dënim formal i trazirave anti- serbe. Ndërkohë shtëpitë serbe në rajon vazhdojnë të digjen dhe përgjegjësitë nuk kanë dalë përpara drejtësisë,” tha Churkin.CLOSE
CLOSE
Pas