Sport

Rusia futet në histori, kryen zëvendësimin e 4-t në një Kampionat Botëror


               Publikuar në : 18:37 - 01/07/18 |
mapo.al

Lojtari rus, Aleksandër Erokhin, do të jetë lojtari i parë në histori që futet si zëvendësues i katërt në një Kupë Bote.


Kjo ndodhi gjatë ndeshjes Spanjë-Rusi.

Erokhin është futur në fushë në minutën e 97-të të kohës shtesë.

Ai zuri vendin e Kuziajev dhe tashmë emri i tij do të shkruhet në histori.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas