Rusi 2018, Sport

Rusia futet në histori, kryen zëvendësimin e 4-t në një Kampionat Botëror

Lojtari rus, Aleksandër Erokhin, do të jetë lojtari i parë në histori që futet si zëvendësues i katërt në një Kupë Bote.


Kjo ndodhi gjatë ndeshjes Spanjë-Rusi.

Erokhin është futur në fushë në minutën e 97-të të kohës shtesë.

Ai zuri vendin e Kuziajev dhe tashmë emri i tij do të shkruhet në histori.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas