Politika

Ruçi uron Kurban Bajramin: Ëmbëlsinë e besimit fetar le ta përdorim si…


               Publikuar në : 09:33 - 21/08/18 |
mapo.al

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit.


“Shpresoj që kjo ditë e bekuar të sjelle dritë e buzëqeshje në sytë e çdo shqiptari, në atdhe e Diasporë”, uroi Kryetari i Kuvendit.

“Ëmbëlsinë e besimit fetar le ta përdorim si ushqim për të ndërtuar një shoqëri humane, me punë, mirëqenie dhe dinjitet për të gjithë”.

Kryetari i Kuvendit shprehu nderimin e thelle edhe për pelegrinët nga vendi e Diaspora në malin e shenjtë të Tomorrit dhe i vleresoi ata si nje model devotshmerie e perkushtimi.

Z. Ruçi bëri thirrje që përkujdesjes hyjnore t’i shtojmë dashurinë njerëzore dhe tolerancën fetare si besimtarë, ta plotësojmë me tolerancën politike e qytetare.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas