Kryesore

Ruçi flet për dekretin e Metës: Nuk e kemi shtyre, ja qëndrimi që do të mbajë PS


               Publikuar në : 12:31 - 04/09/18 |
mapo.al

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci deklaroi përmes një konference për shtyp se dekreti i Presidentit Ilir Meta për teatrin nuk është shtyrë. “Kjo tregon përgjegjshmëri për të shqyrtuar më shumë vëmendje dhe inters për publikun ashtu edhe për të shqyrtuar propozimet që ka bërë institucioni i Presidentit ashtu sic edhe ju keni dëgjuar që për këtë cështje ka impenjim edhe nga Komisioni Europian…”, tha Ruci.


Kryetari i Kuvendit nuk dha përgjigje se cili do të jetë qëndrimi i mazhorancës në momentin kur dekreti të kalojë në Kuvend.

“Unë nuk e di, nuk jam si përfaqësues i mazhorancës këtu por i si përfaqësues Kuvendit dhe duhet të më kurseni në këtë cështje dhe e kam deklaruar edhe here tjeter që unë vërtet jam i zgjedhur nga mazhoranca por nga ai monment që zgjidhem do të jem  kryetar i Kuvendit. Lë të presim seancën e Kuvendit…”, tha ai.

 

 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas