Aktualitet, Kryesore

Ruçi bën diversion Basha-Berisha dhe ndërpret seancën, Basha vijon transmetimin live në FB

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ndërpreu fjalën kreut të PD, Lulzim Basha.


Ky i fundit insistoi që të vazhdonte fjalimin e tij, por Ruçi tha se ka të tjerë deputetë që duan të flasin.

Ai madje tha se në radhë është Sali Berisha për të folur.

Kur Basha nuk u tërhoq nga foltorja, Ruçi ndërpreu seancën 10 minuta.

Megjithatë, Basha vazhdoi fjalimin duke e transmetuar live në FB.

PasPara

1 koment

  1. Mire ja ka bere Ruçi qe ja ka nderprere fjalen,pasi ka kohe te caktuar dhe ka rregulla parlamenti.Por parlamenti nuk eshte akoma prone e Saliut dhe e Bashes si dikur qe benin sipas qejfit kur ishte Topalli.Keta maskarenje te pd-ke nu ngopen me shpifje e baltosje kundra qeverise e sidomos sot kundra Fatmir Xhafes.Ai eshte ministri me i mire dhe do ti beje keto vite kokerr me kokerr,do apo nuk do Luli dhe Berisha.Kjo qeveri eshte vene nga populli,dhe jo nga pd-ke.Ajo do qeveris edhe keto kater vjete se ka mandatin e popullit.Eshte e sigurt.Nuk rrezohet qeveria se i do qejfi Berishes apo Bashes,por vetem me voten e popullit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas