Sport

Rrjeti tallet me CR7: Nudo para pasqyrës, më i bukur se Messi


               Publikuar në : 14:05 - 10/09/18 |
mapo.al

Sulmuesi i Stoke City, Peter Crouch në librin e tij, “Si të bëhesh një futbollist” ka thumbuar keq shumë lojtarë dhe një nga viktimat e tij është edhe Cristiano Ronaldo.


Në periudhën kur Ronaldo ishte te Manchester United sipas Peter Crouch, për CR7 kishin një anektodë nga Rio Ferdinand.

“Ai na tha se Cristiano Ronaldo ishte duke pozuar lakuriq para pasqyrës, duke kaluar njërën dorë nëpër flokët e tij dhe duke thënë: “Uaaaa, unë jam aq i bukur…” Por, jo vetëm.

Pas kësaj Ronaldo dikush i kishte kujtuar se ndërkohë që ai hiqej si i bukur para pasqyrës, Messi shënonte gola, por Cristiano Ronaldo u përgjigj: “Ah po, por Messi nuk duket si unë…”.

Pas këtyre polemikash të publikuara në rrjet së fundimi edhe Goal.com” ka shpërnarë një karikaturë ku Ronaldo shiet para pasyrës duke u krehur.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas