Rriten kërkesat për makinën më të mirë të vitit, shtohet prodhimi

Auto               Publikuar në : 19:59 - 28/05/18 |
enton palushi

Si asnjëherë më parë një fuoristradë e prodhuar nga Volvo është cilësuar si makina më e mirë e vitit. Kjo është arritur në 2018-ën falë suksesit të modelit XC40, pasardhëse e XC90 dhe XC60.


Me 325 vota të 58 gazetarëve të specializuar, Volvo XC40 i mori fronin makinës Peugeot 3008, që mbante titullin e makinës më të mirë të vitit 2017.

Por ky nuk është i vetmi benefit për Volvo-n, kompania suedeze e prodhimit të makinave ka shtuar me 80.000, nga shifra që kishte planifikuar, numrin e makinave që do të prodhojë për shitje.

Por duke parë nivelin e lartë të shitjeve, kjo shifër pritet të rritet akoma edhe më tej.

<
>
volvo1 volvo3 volvo4 volvo5 volvo6 volvo7 volvo8 volvo9 volvo10 volv

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas