Bota

Rreh për vdekje të dashurën, i shkruan familjarëve: Kam një trup poshtë tualetit


               Publikuar në : 22:32 - 26/04/18 |
mapo.al

Një djalë ka rrahur të dashurën e tij për vdekje me shkop metalik dhe e ka hedhur trupin e saj poshtë një tualeti.


Dean Lowe, 33 vjec është akuzuar për vrasjen e Kirby Noden, 32 vjece në dhomën e apartamentit të tyre në Marazion. Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në janarin e 2017 por tani janë zbardhur disa detaje nga ngarja.

Një i dyshuar për bashkëpunim ka thënë në gjykatë: “Askush nuk e dinte se cfarë ka ndodhur për 5 muaj, derisa i pandehuri filloi ti dërgonte mesazhe familjes se mbante një trup në dyshemenë e apartamentit, të cilën e kishte futur në kazanin e plehrave që qëndronte në tualet. Gamiljarët telefonuar policinë, të cilët e arrestuan dhe e dënuan me burg.”

Cifti bënte një jetesë të rëndë, ku përfshihej përdorimi i lëndëve narkotike dhe ilaçeve të ndryshme. Hetimi vazhdon pasi Dean nuk pranon vrasjen e të dashurës së tij.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas