Sport

Ronaldo pezullohet dy ndeshje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:50 - 28/01/15 |
mapo.al

Ronaldo nuk do të jetë i pranishëm në dy ndeshjet e ardhshme të Realit në kampionat.


Komisioni Disiplinor i La Ligës ka dënuar yllin e Real Madridit,  me dy ndeshje pezullimpër shkak të përjashtimit të tij në ballafaqimin kundër Cordobas të shtunën.


Ronaldo u ndëshkua direkt me karton të kuq pas sulmit ndaj futbollistit kundërshtar Edimar.Mirëpo, ai ka shpëtuar lehtë duke u pezulluar për vetëm dy takimet e ardhshme në kuadër të La Ligës.
Ai rrezikonte të dënohej me deri në 12 ndeshje moslojë, por Komisioni e ka dënuar për vetëm dy takime.Sigurisht, lajm i mirë për Real Madridin dhe vetë Ronaldon.

1CLOSE
CLOSE
Pas