Auto

Rikthehet ‘Fiat-i’ i vitit ’58… modeli ‘Spiaggina’ si 60 vite më parë


               Publikuar në : 18:48 - 26/07/18 |
mapo.al

Në përputhje me ditëlindjen e “Fiat 500” është prezantuar versioni “Spiaggina”.


Marka e viteve ’58 do prodhohet në numër të kufizuar prej 1958 veturave.

Lajmi i bën homazh ditës së prodhimit të “Spiaggina” së parë dhe u bë i ditur nga Luca Napolitano, drejtues i markave “EMEA Fiat” dhe “Abarth”.

Garage Italia dhe firma e dizajnit Pininfarina kanë ardhur së bashku për të hartuar këtë makinë të vogël të veçantë.

Makina ka të njëjtin klas dhe elegancë si ajo e 60 viteve më parë.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas