Kryesore

Rifillon debati, Basha mbledh deputetët, reforma në drejtësi, fokusi kryesor i PD  


               Publikuar në : 11:26 - 03/09/18 |
mapo.al

Pas më shumë se një orë, grupi parlamentar i Partisë Demokratike i ka dhënë fund mbledhjes duke përcaktuar piketat kryesore ku ajo do të fokusohet në këtë sesion parlamentar.


Burime nga PD-ja njoftojne se, situata e rendit dhe krimit, ekonomia, dhe reforma në drejtësi do të jetë vënendja e opozitës.

Gjatë fjalës së tij në mbledhje, Basha ka thënë se qeverisja duhet të çlirohet nga krimi.

Basha mesohet të ketë thënë se vettingu ka qënë i korruptuar prej fillimit dhe se 11 gjyqtarë janë gjykuar jashtë rregullave. Sipas tij, qeveria po synon të kapë KLGJ dhe KLP

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas