Sport

Rezervat e Skënderbeut nuk po bindin, barazojnë ndaj ekipit të Kategorisë së Dytë


               Publikuar në : 19:04 - 27/08/18 |
mapo.al

Skënderbeu barazoi pa gola në miqësoren e zhvilluar ndaj Maliqit të Kategorisë së Dytë. Trajneri Orges Shehi aktivizoi të gjithë lojtarët e stolit në këtë takakim, nuk ishin titullarë në sfidën e djeshme ndaj Kastriotit


Pjesët u zhvilluan nga 30 minuta dhe ndeshja nuk prodhoi gola, pavarësisht se rastet nuk munguan. Në përballjen e sotme miqësore u aktivizuan edhe Bruno Lulaj, Oto Xhon dhe Sambou, të cilët luajtën disa minuta edhe në përballjen e kampionatit ndaj Kastriotit. Vlen për tu përmendur paraqitja e kënaqshme e ekipit të Maliqit, i cili këtë sezon do të synojë ngjitjen në të Parën.

Kujtojmë që më parë, skuadra rezervë e Skënderbeut ishte përballur edhe me Pogradecin, në takimin që u fitua nga liqenorët me rezultatin 0-3.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas