Kryesore

Revista gjermane shkruan për pasanikët shqiptarë: Në Tiranë ekzistojnë dy kategori të tyre
               Publikuar në : 19:46 - 20/09/18 |
mapo.al

Shqipëria është vendi më i varfër në Europë, por kjo nuk prek fëmijët e të pasurve, të cilët nuk ngurrojnë të reklamojnë jetën e tyre super luksoze në Instagram.


Kësaj here është revista gjermane “JWD”, e cila i ka kushtuar një artikull jetës së fëmijëve të pasur të Shqipërisë, të cilët reklamohen nga faqja e Instagrama “Rich Kids Tirana”.

Në versionin online të gazetës shkruhet:

Ata janë të pasur – ose të paktën kështu pretendojnë – dhe pasqyrojnë ato që kanë nën zotërim. Në faqene “RichKidsTirana” luhet një ligë kampionësh ku secili reklamon veten. Administratori anonim i kësaj faqeje  merr 50 euro për postimin e një fotoje të një personi të pasur.
Në Tiranë ekzistojnë dy kategori:
1.Showmen
Janë budallenjtë që blejnë një makinë më shtrenjtë se sa një banesë, vetëm për t’u mburrur.
2.Rich Crazy
Janë super të pasurit që nuk kursehen në asgjë.”

Më poshtë video e postuar nga revista gjermane JWD:


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas