Politika

Refugjatët/ Manjani: Opozita të thotë ‘Jo’! Çani: Vetëm presioni nga poshtë, ndal Ramën
               Publikuar në : 22:10 - 21/06/18 |
mapo.al

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është shprehur se opozita duhet t’i thotë jo kampit të refugjatëve në Shqipëri, mëse e do këtë vend.


Në debatin me gazetarin Arian Çani në emisionin “Studio e hapur” me Eni Vasilin, në “News24”, tha se, opozita duhet të ketë një qëndrim të fortë për këtë çështje.

Ndërsa gazetari dhe moderatori Arian Çani tha se vetëm presioni nga poshtë e ndal Ramën.

Çani: E di sa trafikantë ka në këtë vend. Dhe kjo ndodh si në një fshat të Tiranës, ashtu edhe gjithandej. Është një vend ku trafikantët prodhohen me shumicë.

Manjani: Se është qeverisja e keqe.

Çani: Mezi po mblidhen 50 veta për teatrin. Si ka mundësi që të rinjtë nuk shkojnë. E kupton se ku je. Rama nuk ka asnjë presion nga poshtë nga kush të ketë frikë. Është shumë keq lemeri. Vetëm presioni nga poshtë e ndal.

Manjani: Ështe opozita.

Çani: Dhe shoqëria civile.

Manjani: Në qoftëse e duan këtë vend ky është momenti për të thënë jo. Opozita duhet të dalë dhe të thotë jo./BW/


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas