Sport

Real jep lajm të rëndësishëm, Solari “blindohet” për 3 vite               Publikuar në : 21:05 - 13/11/18 |
mapo.al

Bosi i Real Madridit, Florentino Perez më në fund ka vendosur për t’i dhënë besimin teknikut të ri në krye të Los Blancos.


Santiago Solari do të jetë zyrtarisht trajneri i Realit të Madridit deri në vitin 2021. Ai ka kaluar me sukses provën dhe pas katër ndeshjes ka marrë zyrtarisht postin drejtues duke u përshëndetur  me atë të përkohshmit.

Trajneri i ri Solari ka fituar në katër ndeshjet e luajtura duke treguar një rezultat mbreslënës, pasi ka shënuar 15 gola, ndërsa vetëm 2 të tillë ka pësuar.

Solari

Solari erdhi në krye të skuadrës së mbretërorëve pas shkarkimit të Julien Lopeteguit, i cili nuk arriti të vë në zbatim formulën e fituesit tek Real Madrid.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas