Kryesore

Reagon Basha: Teatrin e mbrojmë me trupat tanë!


               Publikuar në : 23:05 - 05/07/18 |
mapo.al

Projektligji për Teatrin u miratua pas një seance maratonë në Kuvend, me 75 vota vetëm më mazhorancës, ndërsa opozita reagoi duke gjuajtur me kartonë kryeministrin Rama.


Kryetari i Partisë Demokratike ka reaguar me anë të një statusi në profilin e tij në “Facebook”, ku shkruan se vendimi i sotëm në Parlament është antikombëtar.

Më tej, ai thekson se nuk do të lejohet në asnjë mënyrë prishja e teatrit, “duke e mbrojtur atë edhe me trupat tanë”.

“Vendimi qe sapo moren Edi Rama dhe banda e tij ne Kuvend eshte antikombetar, antihistorik dhe i turpshem. Votimi tregoi se Rama me hajdutet e tij jane ne unitet te plote per te grabitur Shqiperine. Ne do t’i tregojme kesaj bande se pushteti eshte i popullit dhe jo i saj, duke mos lejuar ne asnje menyre prishjen e teatrit, duke e mbrojtur ate edhe me trupat tane. Rama tani do te kuptoje se qytetaret e bashkuar jane me te forte se hajdutet e bashkuar”, shkruan Basha.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas