Kryesore

Ramën e presin me këngë labe dhe e quajnë ‘Skënderbe’, Manjani: Si Rrapush Xhaferri
               Publikuar në : 11:12 - 05/08/18 |
mapo.al

Të shtunën Edi Rama publikoi një video të grupit polifonik të fshatit Pilur, Bashkia Himarë.


‘Në Pilur me njishat e polifonisë’, shkruan Rama në postimin e tij.

Por një video, e shpërndarë në rrjet tregon të tjera detaje nga vizita e Ramës në fshatin Pilur. Në videon në fjalë, Rama qëndron i ulur së bashku me një grup njerëzish ndërsa përballë grupi polifonik i Pilurit këndon para tij.

Detaj tjetër që tërheq vëmendje është teksti i këngës që i këndohet Ramës. ‘Kemi ty o Skënderbe’ është një nga vargjet e këngës.

Pas kësaj video reagoi edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

“Hahahahahahahahahahahahaha…..

Me lot!

Një këngë nga “njëshat e Pilurit”, për Edvin Skënderbeun!

Ua ua ua ua ua….

Dhe e nxjerr dhe vetë publikisht, si Rrapush Xhaferri!

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha…

Populli Shqiptar ka thënë gjihmonë që “ka kohë me t’u këndu kanga”.

Që do të thotë: nuk është koha për të vdekur.

Kur ta këndojnë për së gjalli, ta kanë futur dhe thellë madje…” shkruan Manjani.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Manjana, qenke bere nevrik sot, nuk paske ngrene ndonje dreke qyl si tek Rana e Hedhur.
    Qerrata i madh je, trashe pak zerin se dukesh tamam gay, apo i shoqates se Kar-ajt dhe Kristina Pidhederrs je.

    Përgjigju ↓
  2. Rrapushi eshte krijese e Sali Bollekut-karllekut, te kishe gjetur ndonje tjeter krahasim, apo jane te zena me kohe : me ty si qyls o dylber Manjani, Likja me Bllok ne dore, Monika Tranvestitja Cizmja, Vasil Kokerrjepurin, thuthuqin Paloqe, Lul Kamarjerin etj etj etj

    Përgjigju ↓
Pas