Kryesore, Politika

Rama vizitë zyrtare në Kinë, takohet me homologun Li Keqiang. Ja për çfarë diskutuan…

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar për një vizitë zyrtare sot drejt Kinës, ku është takuar me homologun e tij Li Keqiang.


Në një postim në ‘Facebook’ shihet Rama bashkë me kryeministrin kinez, teksa marrin pjesë në takimin bilateral në kuadrin e Nismës 16+1.

Në këtë takim u diskutua për programin e bashkëpunimit dhe projektet sektorin e bujqësisë, turizmit dhe infrastrukturës ujore.

“Me kryeministrin Li Keqiang në takimin bilateral në kuadrin e Nismës 16+1, ku diskutuam për programin e bashkëpunimit dhe projektet konkrete në bujqësi, turizëm, infrastrukturë ujore e portuale dhe kulturë🇦🇱🇨🇳”,– shkruan Rama.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas