Kryesore

Rama-Tsipras në Londër për marrëveshjen e detit


               Publikuar në : 21:54 - 08/07/18 |
mapo.al

Kryeministri shqiptar Edi Rama do të takohet ditën e martë me homologun e tij grek Alexis Tsipras, raporton gazeta Kathimerini.


Takimi midis krerëve, ka synim finalizimin e marrëveshjeve mes shteteve për disa çështje ende të pa përfunduara.

Prej disa ditësh mediat raportojnë për një takim të mundshëm mes Ramës e Tsipras, sidomos pas qarkullimit të lajmit që u transmetua se është arritur marrëveshja për detin mes Bushatit dhe Kotzias./Mapo.al/

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas