Kryesore

Rama takim me mësuesit në Elbasan, pritet me protesta


               Publikuar në : 17:16 - 06/09/18 |
mapo.al

Edi Rama ka nisur një takim me mësuesit e Elbasanit, duke folur për arsimin si dhe për 700 mësuesit ndihmës që do të jenë për fëmijët me nevoja të veçata.


Por ndërsa kreu i qeverisë ndodhet në këtë takim, dhjetëra qytetarë dhe disa nga deputetët e PD,  e kanë pritur me protesta, duke thënë se ai po mashtron prindërit dhe fëmijët me librat falas.

Ndërkohë Elbasani është rrethuar nga një numër shumë i lartë i forcave të policisë, ndërsa duket ka tension nga ana e protestuesve.

 CLOSE
CLOSE
Pas