Kryesore

Rama reagon urgjentisht për Mazrekun: Provokim, i kemi kërkuar Prefektit ta refuzojë


               Publikuar në : 17:04 - 18/06/18 |
mapo.al

Pas vendimit të Këshillit Bashkiak Has, që shpalli qytetar nderi Gafurr Mazrekun, reagon serish kryeministri Edi Rama.


“Nuk kemi asnjë lidhje me vendimin e Bashkisë Has. Një provokim i papërgjegjshëm. I kemi kerkuar Prefektit refuzimin e vendimit. Keshilltari i PS ne Has ka votuar kunder propozimit”.

Kujtojmë që Mazreku ka qenë deputeti i PS-së, në vitin 1997 dhe ka tentuar të qëllojë më armë Azem Hajdarin në Kuvend.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Ai e ka qelluar Azemin disa here me revolver ne Parlament dhe jo ka tentuar per ta qelluar. Tentimi eshte krejt ndryshe nga fakti qe ai zbrazi ati ne trup disa plumba nga arma e vet.

    Përgjigju ↓
  2. ore kjo nuk eshte per tu habitur ne Shqiperi droga eshte normale ,korupcioni normal,vrasjet e perditshme normale,vrasesi behet qytetar nderi kjo eshte nena SHQIPERI

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas