Kryesore, Politika

Rama publikon letrën, ka një mesazh për dibranët që e kanë sharë për Rrugën e Arbrit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një letër të shkruar me dorë në profilin e tij të Facebook, por e ka fshirë sërish pak sekonda më vonë.

“BalkanWeb” ka arritur të kapë në moment letrën e publikuar nga kryeministri, me anë të së cilës i drejtohet dibraneve që sipas tij e kanë sharë për Rrugën e Arbrit.

Rama i fton dibranët të marrin pjesë të dielën në nisjen e punimeve për këtë aks rrugor që sipas tij është pritur 100 vjet.

“Çdo dibran që më ka telendisur në Facebook me sharje dhe tallje për Rrugën e Arbrit i ka hallall të gjitha po erdhi të dielën në Peshkopi (ora 10:30) ose në Klos (Ora 12:00) për fillimin e punimeve të pritura për 100 vjet.

Fjalët mbrapsht kush nuk çon të paktën një buzëqeshje në Fb në pamundësi për të ardhur”,– shkruhet në letrën e postuar nga kryeministri Rama në Facebook të cilën e ka shoqëruar në fund me një ikonë buzëqeshjesh./BW/
y6ghb

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas