Kryesore

Rama: Policia foli me vepra, opozita politikë me krimin


               Publikuar në : 11:22 - 06/09/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në Shkodër duke publikuar edhe shifra. Në një postim në Tëitter Rama thotë se sot Policia e Shtetit foli me vepra, ndërsa me llafet e atyre që ikën nga kuvendit nuk ia vlen të merresh duke e akuzuar opozitën se bën politikë me krimin.


“E vërteta e shifrave të krimit dhe rezultateve në vite të policisë në Shkodër flet qartë, paçka se s’çan dot në tregun mediatik. Sot Policia e Shtetit ka folur përsëri me vepra. Me llafet e kujt ikën nga Kuvendi për të bërë politikë me krimin qytet më qytet s’ia vlen të merresh”, shkruan Rama.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas