Kronika

Rama: Nëse nuk do të kishim masakrën e Selenicës, do kishim numrin më të ulët të vrasjeve


               Publikuar në : 17:59 - 29/08/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Selenicë, ku Ritvan Zykaj vrau 8 anëtaret e familjes së tij.


Përveç një komenti në Facebook, ku iu përgjigj një qytetari, Rama kishte zgjedhur që të heshtte për këtë ngjarje.

Sot në një takim në Lezhë duke folur për turizmin, Rama tha se ky vit mund të ishte dhe shumë mirë me shifrat e vrasjeve, pasi e cilësoi si një vit të qetë.

“Nëse nuk do të kishim atë masakrën e Vlorës, një vrasje haluçinante do të kishim numrin më të ulët të vrasjeve për këtë vit”, tha kryeministri Edi Rama.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas