Aktualitet

Rama në dorë të aleatëve, bën kuorumin me PDIU-në, Tom Doshin dhe Bitrin e LSI


               Publikuar në : 12:46 - 24/05/18 |
mapo.al

Kryeministri Rama, që ka marrë 73 deputetë nga zgjedhjet, ka mbetur sot në dorë të aleatëve për të bërë kuorumin e nevojshëm në Kuvendin e Shqipërisë, raporton Panorama.


Në seancën e sotme gjatë votimit të prezencës para kalimit në votimin e ligjeve në rendin e ditës, e ndërkohë që opozita kishte braktisur sallën që pas fjalës së Bashës, kanë qenë të pranishëm 74 deputetë.

Prej tyre, 3 deputetë janë të PDIU-së, 1 deputet i LSI, Robert Bitri dhe Tom Doshi.

Ndërkohë në seancë sot ra në sy mungesë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili ndodhet në vizitë pune në Holandë.

Nuk ishin në sallë as socialistit Bashkim Fino dhe as Niko Peleshi.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas