Kryesore

Rama i përgjigjet Lu për Balilin: Herët a vonë do kapet, por nuk është e lehtë…ka qënë drejtor transporti
               Publikuar në : 11:48 - 05/07/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ambasadorit amerikan Donald Lu për mos kapjen e Klement Balilit.


“Unë e mirëkuptoj shqetësimin që nënvizoi për nuk e di të disatën herë miku ynë ambasadori lidhur me një nga profilet më të larta të krimit të organizuar dhe pa diskutim që arritja në kapjen e këtij personazhi të botës së krimit është një domosdoshmëri dhe do të jetë një sukses i madh.

Por mos harrojmë që nuk ishte 40 vjet më parë, vetëm pak vite më parë ky ishte drejtor. Ishte drejtor i lidhur politikisht dhe politikisht i provuar drejtor dhe çuditërisht jo drejtor peshkimi por drejtor transporti. Sot është në kërkim dhe patjetër që në bashkëpunim me partnerët më herët se vonë ai do të kapet, edhe pse nuk është e lehtë sic tregojnë edhe shembujt e Amerikës apo Italisë kur bëhet fjalë për profile të tilla…”, tha Rama

Ai tha gjithashtu se janë mbi 100 raste kriminelësh, të cilët janë liruar nga burgu në sallat e gjykatave.

Në fjalën e tij në aktivitetin për “Forcën e Ligjit”, Rama tha krimi dhe korrupsioni janë dy fenomene që po luftohet çdo ditë.

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas