Auto

‘Rally Albania 2018’/ Përplasje dhe surpriza në etapën e parë… dhe një fotogaleri e ‘bishave’
               Publikuar në : 18:38 - 11/06/18 |
mapo.al

Pas prologut në rrethinat e Tiranës, edicioni i 14 i “Rally Albania” impenjoi protagonistët e kësaj gare ekstreme në kilometra të tëra të vështira drejt maleve të Dibrës.


Në etapën e parë që transferoi pilotët drejt verilindjes, nuk munguan as aksidentet.

Fatmirësisht, përmbysjet dhe përplasjet e regjistruara këtë të hënë nuk regjistruan pasoja serioze për dhjetëra garuesit nga shumë vende të botës.

Etapa prolog u fitua në kategorinë e motorëve nga sllovaku Boris Vlha.

“Pas 10 kilometrash ngulmova me shpejtësinë maksimale, duke qenë se kam garuar edhe para dy vjetësh në Rally Albania. Synimi im është që të përfundoj të gjithë edicionin pa aksidente”,- deklaroi Vlha.

Në kategorinë e makinave favoriti kryesor Renti Sina kërkoi që të vendosë diktatin që në prolog, duke regjistruar kohën më të shpejtë. Por rezultatet e etapës së parë që do të certifikohen vetëm të martën nga ana e komisarëve, pritet të sjellin surpriza.

Në kategorinë SSV, fitues i etapës së parë ishte dyshja Xhejkob-Xhulien.

Edicioni i këtij viti në “Rally Albania” mbulohet ashtu si çdo sezon nga partneri mediatik “Top Channel”./Fotot nga “Albanian-Transport”/

<
>
34581763_1969360329781372_8970150755176546304_o 34779033_1968794003171338_5834676590163787776_n 34811890_1968791639838241_5052965273544425472_o 34811930_1969359813114757_4115380398228242432_o 34813404_1968792489838156_7454432989414424576_n 34815597_1969358783114860_8246673641698230272_o 34816691_1968792083171530_8409187348683685888_n 34823318_1968792869838118_4487208503160602624_o 34831494_1968796166504455_5336337942900113408_n 34839932_1969334919783913_3326050067323813888_o 34841698_1969359953114743_7728037713433067520_o 34845074_1969335563117182_3617931225806667776_o 34849786_1969335309783874_7979675432079327232_o 34851454_1969335896450482_7964488663943872512_o 34861225_1969362293114509_6302331909460459520_o 34864503_1968793566504715_7777284852126056448_n 34872822_1968792716504800_6366262330157694976_o 34875564_1969361646447907_1775769608809086976_o 34879212_1968795979837807_3486378632388018176_n 34881931_1969361469781258_1133223977133539328_o 34894235_1969335053117233_7786319955783319552_o 34906061_1969359539781451_4756418273044594688_o 34909169_1968792319838173_2294076778802577408_n 34910997_1969362039781201_896649889910358016_o 34919410_1969361823114556_6530202863933587456_o 34934486_1968793146504757_8161129931955240960_o 34962160_1968795693171169_4155261385774727168_n 34962243_1968796099837795_7147599795643744256_n 34962653_1968795819837823_2339714147807133696_n 34962803_1968793006504771_8254654064596353024_o 34962810_1969358226448249_8152528336527032320_o 34962905_1968793749838030_3093430210461171712_n 34963418_1969362516447820_1124514290263392256_o 34984357_1969335729783832_4628417458665947136_o 34984672_1968791866504885_4549257019512586240_n 35026539_1969336239783781_520645071016558592_o 35050568_1969362176447854_896276717381877760_o 35050809_1969335413117197_796212805542871040_o 35051985_1969359419781463_3062113340458270720_o 35052167_1969360539781351_1708756595594231808_o 35052218_1969359226448149_3612544623852912640_o 35054342_1969357616448310_4682683983903850496_o 35065582_1969361079781297_5516864115659767808_o 35066232_1968793403171398_5752995073927151616_n 35076573_1969335176450554_5443307882978213888_o 35079480_1969336073117131_8540037281157742592_o 35082711_1969334746450597_8185077192128987136_o 35102378_1969358009781604_7046505018639253504_o 35114789_1969360103114728_6181274893263306752_o


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas