Kryesore

“Qytetarët kujtojnë “heroizmat” e tij në zgjedhjet 2009-s”, përplasen drejtorët e qeverisë “Rama”


               Publikuar në : 18:16 - 26/06/18 |
mapo.al

Ditën e sotme u bë me dije shkarkimi i drejtorit të Emergjencave Civile, Shemsi Prençi dhe në vend të tij u emërua Haki Çako.


Pas kësaj lëvizje, ka reaguar ish-drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi i cili ka deklaruar se emërimi i Haki Çako në krye të kësaj drejtorie është i paligjshëm.

Por nuk ka vonuar dhe ka reaguar ish-deputeti socialist Piro Lutaj, i cili ushtron detyrën e drejtorit të Zyrës së Përmbarimit. Ai ka kujtuar kohën kur Premcci ka qenë në kohën e Berishës Drejtor i Policisë së Qarkut Fier,ku socialistët në atë kohë pretendonin se policia ushtronte dhunë dhe ndërhynte në procesin zgjedhor, raporton Mapo.al.

“Te dashur miq !

Sapo lexova qe Ministrja Xhaçka nuk ja ka varur ketij fare burri dhe me thene te verteten u shqetesova !!

Me kane shkruar dhe shume banore te Fierit, Lushnjes dhe Mallakastres per kete gje, se ju kujtohen “heroizmat” e tij ne zgjedhjet parlamentare te vitit 2009 kur kryente detyren e Drejtorit te Policise se Qarkut, prandaj kete postim po e bej ne respekt te tyre “, shkruan Lutaj.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas