Humor

Qeshni me këto… kur amerikanët bëjnë ironi me ushqimin italian


               Publikuar në : 18:59 - 12/09/18 |
mapo.al

Amerikanët njihen për një kuzhinë që përfshin më tepër ushqimin e shpejtë, dhe për shkak të kulturave të ndryshme dhe restorantet janë nga më të ndryshmet, kinez, italian, meksikan etj.


Faqja e internetit BuzzFeed ka publikuar disa foto që vijnë nga SHBA se si mund ta interpretojnë amerikanët ushqimin italian.

Kështu, mund të shihni pica me sushi, makarona në kavanoz, hamburger ku buka është picë etj. Shihni galerinë!

<
>
hamburger-pica makarona-kavanoz petulla-spageti sushi-pica tiramisu (1)


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas